Szanowni Państwo,

   pomimo zimy panującej za oknem, pragniemy Państwa gorąco zachęcić do uczestnictwa w organizowanym przez naszą firmę konkursie poetyckim pt. „Zielone zwrotki”. Konkurs ten jest częścią cyklu przedsięwzięć, podejmowanych pod hasłem Łączymy Pokolenia, skierowanych do seniorów.

BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A. oprócz realizacji swoich ustawowych obowiązków, pełni również misję edukacyjną. Zgodnie z obowiązującym prawodawstwem, zadaniem Organizacji Odzysku Opakowań jest prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem segregacji odpadów. Podejmujemy wiele działań, których celem jest propagowanie eko-zachowań i piętnowanie działań, które stoją w sprzeczności z dobrem naszego środowiska. Prowadzimy m.in. eko-lekcje dla najmłodszych trakcie których uświadamiamy jak duże znaczenie dla środowiska i naszej wspólnej przyszłości ma segregacja śmieci i recykling odpadów. Bierzemy udział w licznych piknikach tematycznych oraz warsztatach ekologicznych. Organizujemy szkolenia branżowe i konferencje dla przedsiębiorców, podczas których edukujemy i wskazujemy właściwy kierunek działania.  

Ideą konkursu, który dla Państwa przygotowaliśmy jest po pierwsze propagowanie wiedzy ekologicznej, a po drugie stworzenie za pomocą słów pomostu między pokoleniami. 

Drodzy seniorzy mamy nadzieje, że zgłaszając się do niniejszego konkursu, odkryjecie swoje zdolności literackie i podzielicie się z nami swoim talentem, wiedzą, humorem i doświadczeniem życiowym. My natomiast, zbierzemy tą twórczość w całość i wydamy tomik poezji ekologicznej, którą z dumą będziemy mogli prezentować najmłodszym i nie tylko, na  prowadzonych przez nas zajęciach.

Kochani, w myśl maksymy „ czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał” wspólnie podejmijmy próbę przygotowania młodego pokolenia do wyzwań jakie je czekają. Wskażmy im właściwą drogę, nauczmy ich dobrych zachowań, które w dobie zmian klimatycznych są tak kluczowe.

Pragniemy również poinformować, że specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Finał konkursu odbędzie się w CSM w Tarnowie – Mościcach, na którym zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagród. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KONKURSU   

REGULAMIN KONKURSU