Szanowni Państwo,

BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A. ma przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie stacjonarne dla podmiotów zbierających i przetwarzających odpady, które odbędzie się 20 kwietnia 2023 roku w Golden Floor Tower w Warszawie. Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące tematy:

 

  1. ROP, dyrektywa SUP i system kaucyjny dla wprowadzających oraz podmiotów zbierających i przetwarzających odpady w świetle najnowszych i planowanych zmian prawa.
  2. Praktyczne aspekty dotyczące DPR i EDPR.
  3. Audyt recyklera i marszałka województwa.

Prelegenci :  

1. Mikołaj Maśliński

Prawnik, w latach 2016-2022 doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Prezes Zarządu spółki MAŚLIŃSKI Law & Consulting sp. z o.o. Specjalizuje się

w publicznym prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa odpadowego. Ekspert w dziedzinie rozszerzonej odpowiedzialności producenta z punktu widzenia wprowadzających opakowania, sprzęt, baterie i inne produkty. Pomaga przedsiębiorcom realizować obowiązki rejestrowe oraz sprawozdawcze związane z gospodarką odpadami i wprowadzaniem produktów na rynek polski, a także na inne rynki (m.in. niemiecki, francuski i czeski). Uznany ekspert w zakresie BDO. 

Od 2019 r. Członek Zespołu ds. Recyklingu i gospodarki odpadami działającego przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, a także Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan. Od 2022 r. członek Rady Ekspertów Polskiego Paktu Plastikowego. Autor kanału na YouTube, gdzie odnosi się do aktualnych kwestii prawnych istotnych dla przedsiębiorców.

  1. Tomasz Kaczmarek

Audytor wiodący systemu zarządzania środowiskowego według ISO14001, głównie w branży związanej z zagospodarowaniem odpadów. W ramach swojej działalności prowadzi audyt zewnętrzny recyklerów wystawiających DPR/EDPR oraz audyty Zakładów przetwarzania ZSEiE. Certyfikowany weryfikator EMAS. Od 2006 r. zatrudniony w Związku Komunalnym Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Aktualnie pełni funkcję zastępcy kierownika działu logistyki i ochrony środowiska.

 Koszt uczestnictwa w szkoleniu:

–  dla podmiotów zbierających i przetwarzających odpady, współpracujących z BOO Organizacją Odzysku – udział BEZPŁATNY

–  dla podmiotów nie współpracujących z BOO Organizacją Odzysku – 500 zł  BEZPŁATNY /osoba / netto + 23 % VAT

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia / załącznik / w nieprzekraczalnym terminie do 14.04.2023 r. na adres e-mail j.pajak@e-boo.pl.  

 

Liczba miejsc ograniczona.  Decyduje kolejność zgłoszeń!

Program szkolenia

Zgłoszenie